Vodní pólisté si zajistili účast ve vyřazovacích bojích

Published by administrator on

Strakonice v sobotu odjely ke dvěma zápasům první ligy mužů ve vodním pólu. Už před odjezdem měly teoreticky zajištěnou účast ve finálové čtyřce, která si to rozdá o medaile.

Jistotu získaly hned po odehrání prvního zápasu v Přerově, kde zvítězily 17:15. Celou dobu obě družstva předváděla pohlednou hru, hra byla tvrdá, ale korektní z obou stran. O zisku všech bodů rozhodla větší touha po vítězství.

V Olomouci to bylo klidné utkání a od začátku bylo jasno o vítězi.

V tabulce střelců – Bohutínský 4. – 5. místo, 34 branek, ztrácí čtyři branky na prvního Kostelníka z Přerova.

KVP Přerov – Fezko Strakonice AstenJohnson 15:17 (4:5, 4:3, 2:6, 5:3).

Branky: Jiří Bohutínský 5, Petr Šmerda 4, Timothy Přibyl 3, Richard Vondrášek 2, Tomáš Kouba, Jakub Král a Kryštof Fügner 1.

SK UP Olomouc – Fezko Strakonice AstenJohnson 7:21 (1:5, 2:2, 2:8, 2:6).

Branky: Richard Vondrášek 4, Jiří Bohutínský 3, Timothy Přibyl, Petr Šmerda, Štěpán Kovář, Filip Kouba, Jakub Král a Antonín Šimek 2, Adam Holzbauer a Oliver Očenášek 1.

Josef Janeček, trenér: „Jsem spokojen, před začátkem sezony jsem měl velké obavy, jestli se mezi čtyři dostaneme. Jsme tam a splnili jsme si náš cíl. Co přijde teď, je jenom bonus. V Přerově pohledný zápas z obou stran, rozhodla střelba ze zadních pozic, výkon brankářů a naše větší kondice. Výborně zahráli tradičně Bohutínský, Šmerda a brankář Němec. Do kádru se mi vrátil po deseti měsících Filip Kouba (zranění). Byl velmi platný jak na obraně, tak v útoku. V Olomouci tréninkový zápas a povinné body.“ 

Kategorie: MužiNovinky